понеділок, 28 вересня 2015 р.

Книга та електронна книга в інформаційному суспільстві: сучасне і майбутнє. (урок-діалог ,до Всеукраїнського дня бібліотек)       Нам пощастило жити в час небувалого злету науково- технічного прогресу, жити у Столітті інформації.
     Щоб бути освіченою, сучасною людиною, необхідно багато читати, знати комп*ютер  тощо. Тому ми вирішили запропонувати користувачам - нашим колегам ,студентам  заочного відділення бібліотечного факультету ГУК ,урок-діалог, під час якого ми провели  цікаве обговорення  ролі книги, бібліотеки і комп'ютера в інформаційному суспільстві.Згадали історію носіїв інформації яке відкрило людство  від глиняних дощичок до електронних книг,та провели майстер –клас по пошуку на сайтах електронних бібліотек потрібної інформації.

   На початку 21 століття книга і комп’ютер стали найавторитетнішими джерелами інформації. 
    
Як змінилася книга в наш час ?
   Людство винайшло і вже активно використовує онлайн та електронні  книги.
    Зараз  маючи хоча б мобільний телефон , ви можете ипідключаєтися до Інтернету, можете гуляти по віртуальному магазину,чи електронній бібліотеці і  вибирати  та замовляти книги.


   
     МИ провели невелике експрес –опитування  на тему: чи  залишиться у майбутньому друкована книга чи її замінить комп’ютер ?І прийшли до спільної думки-Книга життиме! А головна проблема сьогодні - це проблема вибору. Як відрізнити потрібну інформацію від непотрібної, глибоку від поверхневої, корисну від беззмістовної та шкідливої ?
    І саме бібліотеки навчать вас цьому мистецтву, покажуть вам шлях до Знань, до духовності.
     Сучасна бібліотека збирає не тільки твори друку, а також аудіо - і відеокасети, компакт-диски, комп’ютерні програми, бази даних. До послуг читачів - різноманітна аудіо - і відеотехніка, комп’ютери, розмножувальна техніка
   Бібліотека стає складовою сучасних інформаційних систем.
   Сучасну бібліотеку почали називати : "віртуальна бібліотека”, "інформотека”, "медіатека", замість слова "читач” з’явився термін "користувач" бібліотеки.
Українська бібліотечна асоціація твердо переконана, що е-книги мають бути доступними для користувачів і в цьому їм допоможуть  саме бібліотеки.
   Бібліотека завжди була і надалі збережеться як інтелектуальний і інформаційний центр є популярним місцем спілкування людей.
    Бібліотека - це той храм, де завжди народжується і зберігається духовність.
    Користуючись нагодою хочу привітати колег з наступаючим професійним святом ,побажати здоров*я , творчої наснаги,миру і любові!
     Запрошуємо  відвідати Гадяцьку центральну бібліотеку
 імені Лесі Українки за адресою  :
місто Гадяч,
 Вул. 50 років Жовтня ,19
 Тут  двері гостинно  відкриті для всіх бажаючих  , як і наші серця !
                                                          Зав .інтернет-центром Кувшинова Катерина
Немає коментарів:

Опублікувати коментар

НА КУПАЛА НІЧКА МАЛА

 Найколоритніше та найцікавіше свято, яким закінчується літній сонячний цикл календарних дохристиянських свят – це свято Івана Купала. ...