Форум-фестиваль «Малі міста України» в Києві

          Днями в Державній науковій архітектурно-будівельній бібліотеці імені В. Г. Заболотного відбувся Форум, який став  завершальним етапом соціально-бібліотечного проекту «Історія малих міст України»,  розпочатого у 2008 р. ДНАББ  під егідою Міністерства регіонального розвитку та будівництва України.
Метою проекту була активізація науковців, громадськості, місцевого населення до вивчення історії архітектури, будівництва і культури малих міст, архітектурних пам’яток, збереження їх історико-архітектурної спадщини малих міст України.                                                        Проект дав унікальну можливість невеликим містам, подібним Гадячу, заявити про себе, свої досягнення, проблеми та перспективи розвитку.
 Полтавську область представила  делегація у складі:
 Оніщук Лариса Миколаївна, заступник начальника управління інфраструк­тури і туризму облдержадміністрації, керівник делегації;
 Рябоконь Олексій Петрович, голова Пирятинської ОТГ, заступник голови Асоціації об’єднаних територіальних громад;
 Красюк Ольга Володимирівна, директор Гадяцької районної централізованої бібліотечної системи;
 Джусь Станіслав Васильович, голова Глобинської об’єднаної територіальної громади.
Форум проходив у форматі зустрічей із фахівцями, панельних дискусій, обговорень, обміну досвідом та презентацій.
Розглядалися питання регіонального розвитку в процесі децентралізації, результати, можливості і виклики в процесі об’єднання територіальних громад. На прикладі ОТГ було презентовано кращі практики місцевого самоврядування України. Своїм досвідом поділився і наш земляк  Олексій Рябоконь.
В панельній дискусії «ТУРИСТИЧНО ПРИВАБЛИВЕ МІСТО», присвяченій розвитку індустрії гостинності малих міст України, успішний досвід формування туристично привабливих міст Полтавщини презентувала Лариса Оніщук.
Про роль бібліотек як соціальних інституцій в умовах змін, успішні кейси співпраці бібліотеки з громадою йшлося під час роботи панельної дискусії «БІБЛІОТЕКА У МІСТІ».
Чим Гадяцька бібліотека ім..Лесі Українки цікава громаді, що вона може запропонувати своїм користувачам – про це розповіла у своїй презентації Ольга Красюк.
Рекомендації щодо відповідальності органів самоврядування за комфортне проживання в місті надавалися  на панельній дискусії «КОМФОРТНЕ МІСТО», наголошувалося також на заходах з енергоефективності та збереженні довкілля міста. Учасників форуму зацікавив досвід голови Покровської міської ради Донецької області Руслана Требушкіна з  благоустрою міста.
На презентації результатів соціально-бібліотечного проекту «Історія малих міст України бібліотекарі й науковці представили  структуровані за областями 25 бібліографічних покажчиків «Малі міста України».
Презентаційний захід «ЛАБОРАТОРІЯ АВТЕНТИЧНОГО СПІВУ СХІДНОГО ПОДІЛЛЯ» був присвячений особливостям та результатам дослідження автентичного українського фольклору.
Для учасників та гостей Форуму презентували мистецьку виставку «ХУДОЖНИКИ ПОДОРОЖУЮТЬ МАЛИМИ МІСТАМИ УКРАЇНИ». Це роботи учасників художніх пленерів, що проходили в різних містах України. Виставка розкриває творчий потенціал сучасних українських художників, які популяризують неповторний національний колорит малих міст.

         Форум вийшов корисним, цікавим, насиченим, дякуючи  організаторам – працівникам Державної наукової архітектурно-будівельної бібліотеки імені В. Г. Заболотного на чолі з Галиною Войцехівською,  які доклали для  того чимало зусиль.\


Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

"СВОЮ УКРАЇНУ ЛЮБІТЬ!.."

Історія написання « Енеїди» І.П. Котляревського

Німецька мова і її роль у світі