понеділок, 30 вересня 2024 р.

СИЛА НЕСКОРЕНИХ

 

                                    

  Хто захистить, як не вони,

  Герої наші українські?

  Цей дух закладений в крові

  З давин тих сивих до сьогодні.

  День захисників та захисниць - найважливіше державне свято під час повномасштабної війни,  яке відзначають 1 жовтня.

  З метою вшанування, фахівці Гадяцької публічної бібліотеки імені Лесі Українки, підготували тематичну виставку «Їм випала честь захищати Вітчизну». Слава і шана захисникам та захисницям Вітчизни. Віримо в перемогу! Слава Україні!

   


НА ВАРТІ НАЦІЇ

Козацька пісня в серці лине,
Хоч вже давно пройшли віки,
Ви зберегли нам Україну,
Навіки славні козаки!
Історія українського козацтва – це одна з найвеличніших сторінок життя нашого народу. У найтяжчі часи іноземного поневолення козацтво виступало справжнім захисником рідного терену й оборонцем державницьких традицій України.
До Дня Українського Козацтва та Дня Захисників України, що відзначають в Україні 1 жовтня, фахівці КЗ «Гадяцька публічна бібліотека імені Лесі Українки» підготували віртуальну історичну вікторину «І оживає слава козацька».



 

неділя, 29 вересня 2024 р.

#день_бібліотек_2024

 #день_бібліотек_2024

30 вересня - Всеукраїнський день бібліотек
Бібліотечна родина Гадяцької книгозбірні імені Лесі Українки щиро вітає всіх бібліотекарів та поціновувачів книги з Днем бібліотек! Нехай бібліотека буде тим місцем, куди хочеться прийти, де завжди цікаво і захоплююче!
«Бібліотека єднає» - під такою назвою діяла акція просто неба напередодні професійного свята. Фахівці книгозбірні облаштували на бібліотечному майданчику «OPEN AIR» фотозони з книгами з метою популяризації читання та привернення уваги до бібліотеки жителів громади.
📘📙 Коли у книги є читач ,
тоді живе бібліотека! 📙📘

БАБИН ЯР - ПОДИХ ВІЧНОГО БОЛЮ


Бабин Яр – місце пам’яті та некрополь близько 100 тисяч цивільних громадян і військовополонених, розстріляних нацистами у 1941–1943 роках. Масовий розстріл євреїв у Бабиному Яру 29–30 вересня 1941 року став символом «Голокосту від куль» і нацистської політики масового знищення людей. Нацистська операція в Бабиному Яру 29–30 вересня стала однією з наймасштабніших каральних акцій Другої світової війни.
Більшість населених пунктів України мають свої більші чи менші «бабині яри» – місця нацистських розстрілів євреїв та інших жертв.
Пропонуємо переглянути інформаційний сюжет "Бабин Яр: символ Голокосту та ЖОРСТОКОСТІ Третього Рейху".
ПАМ'ЯТАЙМО!


середа, 25 вересня 2024 р.

З ЛЮБОВ'Ю ДО РІДНОГО КРАЮ






 


У музейній кімнаті Гадяцької публічної бібліотеки імені Лесі Українки облаштовано виставку картин нашого земляка, самобутнього художника Олександра Білича. Його життєвий шлях є прикладом невтомної праці, багатогранних обдарувань та любові до рідного краю. Закінчивши школу в рідному місті, Олександр отримав професію фотографа і працював у фотоательє. Його творчі пошуки привели до захоплення прикладним мистецтвом. Особливою сторінкою в його житті стало захоплення колекціонуванням, зокрема нумізматикою.
Значним внеском Олександра Михайловича стало його мистецьке досягнення – створення шести хрестів для куполів Гадяцького собору Успіння Богородиці. Олександр був вправним не лише у прикладному мистецтві, але й захоплювався олійним живописом. Його картини відображають глибоку духовність, натхнену історією козацької України, зокрема образом козака Мамая.
На жаль, Олександр Михайлович пішов з життя у віці 65 років. Його творчість заслуговує на нашу пам’ять.
Щиро запрошуємо усіх бажаючих на виставку картин, яка діятиме до 1 жовтня!







ЗУСТРІЧ МИТЦІВ ГАДЯЧЧИНИ





























    


Відрадно, що патріотично налаштовані гадячани, ті, хто щиро переймається нашою літературно-мистецькою спадщиною, береже пам’ять про славетних людей краю. Це стосується зокрема культурно-мистецької спілки Гадяцького краю. Незважаючи на воєнний стан в Україні, у цьому році у видавництві «Гадяч» з легкої руки Олександра Недовіса вийшло два нових випуски літературно-краєзнавчого альманаху «Мистецьке гроно».

Вересневого теплого дня відбулася презентація 17-го випуску, присвяченого 175-ій річниці з дня народження славетної землячки, яскравої зірки української культури Олени Пчілки, який вийшов, дякуючи за фінансову та моральну допомогу Гадяцькій міській раді та Відділу культури і туризму Гадяцької міської ради.
У теплій і невимушеній атмосфері відбулася зустріч із дружнім творчим колективом на чолі із автором видання.
Виступи краєзнавиці Ганни Дейни, художниці Катерини Олефіренко дали вкотре зрозуміти, наскільки багата наша українська земля на талановитих людей.
Неабиякий позитив отримала присутні від поетичного діалогу у складі Олександра Недовіса та Людмили Руденко. Сама ніжність звучала від декламування віршів бібліотечними працівниками дитячої сторінки автора.
Вірші – це душа людини, а пісня це її життя. У цьому всі переконалися, слухаючи пісні у виконанні Володимира Близнюка та Івана Цілуйка (аранжувальник Євгеній Корміч).
До заходу приєдналася онлайн візитом наша землячка акторка театру і кіно Олена Світлицька, яка задушевно читала вірш Олени Пчілки «До Зеленого Гаю».
На ліричній ноті завершилося знайомство з новим випуском альманаху, але ще довго не могли розійтися як автори, так і гості, ділившись своїми враженнями.